Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Autem do Itálie

Plánujete vyrazit na dovolenou do Itálie autem? Pokud ano, cesta na sever země trvá přibližně deset hodin, trasa má okolo 1000 km. Takže například do jednoho z nejkrásnějších měst světa, do Benátek, vám to tedy zabere pouze jednu noc na cestě. Nejlepší a nejrychlejší trasa z Čech do Itálie je přes Rakousko, pro průjezd zemí potřebujete mít vylepenou dálniční známku, která se dá koupit desetidenní, takže pokud plánujete výlet do ciziny na týden, vystačí vám i na cestu zpět. V Itálii musíte platit mýtné, které vyjde bohužel na nemalé peníze, poplatky při cestě tam i zpět se mohou vyšplhat až přes 2000 Kč. Doporučuje si také připravit drobné předem, abyste se nemuseli zbytečně zdržovat s italským dálničním personálem.

Cesta v Itálii

Cesta je velmi příjemná, vede většinou po dálnici, kde si každou půl hodinku můžete udělat přestávku, protože množství benzínek, motelů a bister přímo u dálnice je obrovské. To, že jste už v Itálii, poznáte téměř okamžitě podle velkého množství tunelů pod horami, kterými budete muset projet. Také maximální doporučená rychlost se zde na dálnici opět vrací na 130 km/h, na rozdíl do Rakouska, kde je povoleno pouze 100 km/h. Dopravní značení dálnic je vynikající, vždy sledujte zelenou tabuli s nápisem Autostrade, výjezdy jsou označeny s dostatečným předstihem. Jen čistota toalet v Itálii trochu pokulhává, jsou totiž neplacené, takže kvalita tomu odpovídá. Na benzinkách v Itálii si koupíte prakticky vše, co byste mohli v průběhu cesty potřebovat, ať už jsou to potřeby do automobilu, či občerstvení nebo hračky pro děti a suvenýry z cest pro přátele.

Jak se řídí v Itálii

Styl řízení je v Itálii trochu jiný než u nás, Italové jsou evidentně temperamentnější než my, předjíždí zleva i zprava, na což si musíte dát pozor, málokdy používají blinkry a tento nedostatek kompenzují nadužíváním klaksonu. Také si dejte obzvlášť pozor na řidiče skútru, kteří nerespektují dopravní pravidla ani světelná značení.