Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Turistické zajímavosti v Itálii

Řím

Toto italské hlavní město patří mezi jednou z nejstarších měst celé Evropy. Město navštíví ročně velké množství turistů, kteří si zde mohou prohlédnout jednu z nejslavnějších římských památek, kterou je Koloseum. Za shlédnutí určitě také stojí náměstí Piazza Venezia, Náměstí umělců, Španělské schody a spousta dalšího. Je zde možné navštívit i nejmenší stát světa Vatikán, sídlo křesťanské církve, jemuž dominuje chrám svatého Petra se sixtinskou kaplí. Řím je centrem umění, módy i vzdělanosti.

Benátky

Benátky - Itálie Benátky jsou překrásným renesančním městem, jemuž dominuje vodní kanál Canale Grande. Ve městě se nachází bezpočet malebných a romantických uliček, zákoutí a náměstíček. Je zde asi stovka kanálů, na kterých je bohatý dopravní ruch a je zde možno vidět slavné gondoliéry se svými gondolami. Ve městě je více než 400 kamenných mostů, na kterých je postaveno asi 15 000 domů, které stojí na dubových kůlech, zaražených do moře. Od roku 1987 patří Benátky, jako jedna z nejnavštěvovanějších italských lokalit, na seznam světového dědictví UNESCO. O Benátkách se dozvíte více v samostatném .

Italské festivaly

Každoročně se na území Itálie koná velké množství festivalů, které lákají spoustu zahraničních turistů, kteří se často aktivně zapojují do oslav s nimi spojenými. Festivaly probíhají zejména o víkendech, jsou ohromující a barevné. Velká část z nich je věnována oslavám umění, kultury a jídla.

Šikmá věž v Pise

Stavba tohoto architektonického skvostu byla zahájena v roce 1173, ale po naklonění věže byla přerušena. Dokončena byla kolem roku 1350 Tommasem Pisanem. Nachází se zde schodiště s 294 schody, po jejiž vystoupání se nabízí úžasný výhled. Věž stojí ve městě Pisa, které leží na obou březích řeky Arno. Kromě jiné se zde nacházejí významné historické památky a sídlo univerzity.