Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Gargano

Gargano - Itálie Gargano je poloostrov na východním pobřeží Apeninského poloostrova, který vbíhá do Jaderského moře. Někdy bývá tento poloostrov popisován jako ostruha „italské boty“. Tento poloostrov vás jistě okouzlí, je zde přes 200 kilometrů nádherných písčitých pláží, azurově průzračné moře a na vápencových útesech jsou postaveny bílé vesničky v jinak nedotčené krajině. Po celém poloostrově naleznete olivové háje a piniové porosty. Gargano má rozlohu okolo 2000 km2, je dlouhý 65 km a široký 45 km. Zde na jihu Itálie panují jiné poměry než ja severu, příroda je zde divočejší, slunce krutější a turistů je zde mnohem méně. Naleznete zde autentičtější prostředí té pravé Itálie, než panuje v okolí Benátek či Milána.

Zajímavosti o Gargano

Nachází se zde národní park, který skrývá vzácný porost nazývající se Foresta Ambra. V severní části poloostrova jsou dvě slaná jezera, Lago di Lesina a Lago di Varano. Na Garganu si užijete velmi různorodé pláže, které mají pramálo společného s těmi typickými severskými plážemi, přeplněnými lehátky a slunečníky. Gargano je hornaté území, jsou zde vápencové skály, které na severu a jihu spadají prudce do moře, proto zde naleznete divoké strmé útesy, kvůli nimž pláže nezaujímají tak velkou plochu pobřeží poloostrova. Nejlepším časem pro návštěvu Gargana je období těsně po letních prázdninách, v polovině září, kdy ubude množství turistů, ale počasí zůstává stále krásné.

Kultura v Garganu

V žádném jiném italském regionu se nekoná tolik slavností jako právě zde. Skoro každá vesnička v Garganu má svého patrona a tak je k oslavám mnoho příležitostí, slaví se tu karnevaly a různá procesí. V okolí je mnoho zajímavých míst, kromě národního parku, kterým vede mnoho tras pro turisty, také městečka Foggia, Gallipolli, Lecce nebo Ostruni. Určitě si povšimněte pro oblast typických bílých domků s kuželovitými střechami, zvaných trulli.