Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Ischia

Ischia - Itálie Ischia je nejznámější a největší ostrov v Neapolském zálivu v Itálii. Původ ostrova je vulkanický, je součástí tzv. Flegrejských polí, nejvyšším vrcholem je sopka Epomeo vysoká 789 m, která je naštěstí již po několik desítek let nečinná. Avšak je zde pozůstatek termální aktivity, díky kterému se ostrov může pyšnit největší koncentrací termálních pramenů v Evropě. Pod povrchem ostrova je dodnes žhavé magma a není vyloučeno obnovení sopečné aktivity. Prameny vyvěrající z hlubin ostrova jsou velmi horké a jsou využívány k relaxaci i k léčbě mnoha zdravotních problémů, jako například lupenka, bolesti páteře, astmatické potíže, gynekologická onemocnění a revmatické problémy. Skoro každý hotel zde má svůj vlastní termální bazén. Celý ostrov je rozdělen do šesti obcí, jsou jimi Ischia Porto, Ischia Ponte, Lecco Ameno, Forio, Barano, Serrara Fontana a Casamicciola. Ostrov má kruhovitý tvar a je široký okolo 10 km a dlouhý 7 km. Ischia je vzdálen od Neapolského přístavu 33 km.

Podnebí na Ischii

Na ostrově vládne typické středomořské podnebí, prakticky zde neznají zimu, jen slunce, pláže a nádhernou přírodu. Teplota dosahuje v zimních měsících v průměru 10°C a v letních 23°C. Nejteplejším měsícem na Ischii je srpen, teploty mohou vyšplhat až nad 35°C.

Termální lázně

Na ostrově se nachází mnoho termálních lázní, které se věnují léčbě zdravotních problémů z různých oblastí a kromě toho i k výrobě kosmetických přípravků. Dále se zde využívá vulkanická hlína pro bahenní zábaly, v některých místech je hlína dokonce radioaktivní nebo bohatá na přírodní minerální soli. Termální vody se používají také k inhalacím při dýchacích potížích. Nejtypičtější kombinací v termálních lázních jsou sauny, různé bazény s termální či mořskou vodou a k tomu relaxace na písečné pláži či procházka v subtropické zahradě.