Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Lignano

Lignano - Itálie Lignano je luxusní přímořské letovisko na severu Itálie, leží pouze 6 km od známého střediska Bibione, ale Lignano je mnohem rozsáhlejší a nabízí více možností kulturního vyžití. Je zde spousta zábavních parků, které ocení hlavně rodiny s dětmi, dále toto středisko nabízí nekonečné pláže, pozvolný vstup do moře, velké množství apartmánů a restaurací a také rušný noční život. Každé pondělí zde bývají obrovské trhy a na každém kroku tu narazíte na zajímavý obchůdek či butik. Lignano nezklame ani milovníky sportu, zahrát si tu můžete volejbal, fotbal, tenis či si zajezdit na kole nebo kolečkových bruslích. Pro děti je zde možnost návštěvy aquaparku nebo ZOO.

Pláže v Lignanu

Celkem je v Lignanu až 10 km písčitých pláží, na kterých je samozřejmostí přístup do sprch a toalet a možnost občerstvení. Lignano má tedy rozhodně co nabídnout, kromě vyžití u nádherného azurového moře, které bylo mnohokrát oceněno modrou vlajkou, jsou zde také termální lázně. Slavný spisovatel Ernest Hemingway dokonce toto místo nazval „Florida Jadranu“.

Rozdělení letoviska

Samotné letovisko se dělí na tři hlavní části, těmi jsou Lignano Riviera, což je spíše poklidnější část městečka, zahalená ve stínu borovic, ležící u ústí řeky Tagliamento. Jsou zde převážně vilky a rodinné domy, takže je Riviera považována za neklidnější část celého Lignana. Další částí je Lignano Sabbiadoro, které bylo zbudováno v 50. letech minulého století a je považováno za turistické centrum s množstvím zábavy, je zde velmi rušno, veliký výběr restaurací, barů, nákupní promenáda od Viale Centrale až po Terrazza al Mare a atrakce pro děti včetně dětského parku Gulliverlandia. Třetí částí je Lignano Pineta, které je spíše rezidentní oblastí Lignana, je zde větší klid, piniové a borovicové porosty, ale nechybí ani promenáda či restaurace.