Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Lyžování v Itálii

Lyžování - Itálie Itálie je hotový ráj pro lyžaře, za posledních 15 let se zájem o lyžování zde čím dál víc zvyšuje. Turisté z celého světa si právě sem jezdí užít sjezdovek v proslulých Dolomitech. Právě proto si Italové svých svahů velice váží a neustále se snaží rozšířit nabídku svých lyžařských areálů a modernizuje zařízení, své služby i ubytovací kapacity. Itálie nabízí přes 1200 km upravených sjezdovek různých obtížností. Tudíž si tu vyberou jak děti, tak pokročilý lyžaři. Nachází se zde také snowparky, bobové dráhy i běžecké tratě. Pro fanoušky adrenalinových sportů je zde možnost jízdy na sněžném skútru, slézání zamrzlých vodopádů, skoky na lyžích a mnoho dalších zážitků.

Srovnání Itálie s jinými zeměmi

Itálie sice trochu zaostává za ostatními zeměmi v propojenosti lyžařských terénů, ale jsou zde i výjimky a Itálie bezkonkurenčně vede v modernosti, kvalitě a typové struktuře přepravních zařízení. Je zde celá řada nejmodernějších sedačkových lanovek, které dělají cestu na svahy velmi pohodlnou a rychlou a tím pádem strávíte více času na sjezdovce a ne sezením na vleku či lanovce. Itálie je světovou špičkou v umělém zasněžování a upravenosti tratí a také v bezpečnosti a přehlednosti značení na sjezdovkách. Další výhodou italských svahů je jejich snadná dostupnost. Ušetříte tedy náklady na cestování a také čas, který můžete využít mnohem lépe a to s připnutými lyžemi na nohou. Itálie také nabízí nadprůměrný standard mimolyžařských služeb a velmi výhodné podmínky pro rodiny s dětmi a to vše za velmi rozumné ceny.

Počasí v italských horách

V italských Dolomitech, které svou krásou předčí mnohá jiná pohoří na světě, je velmi vysoké procento slunečních dní, což zaručuje azurově modrou oblohu. Nejkrásnější lyžování je v Dolomitech na konci března. Doporučujeme vrstvené oblečení, protože při silném větru teploty rychle klesají hluboko pod bod mrazu.

Nejnavštěvovanějšími lyžařskými středisky jsou Alta Badia, Alta Pusteria, Val d Fassa, Civetta, San Martino di Castrozza a další.

Informace o lyžování v Itálii

Pro aktuální informace o lyžování v Itálii doporučujeme navštívit magazín o lyžování v Evropě DobréLyžování.cz. Obsahuje recenze lyžařskýh středisek a to nejen v Itálii, ale také i v Rakousku, Švýcarsku, Francii, na Slovensku a v České republice.