Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Miláno v Itálii

Miláno - Itálie Miláno je druhé největší město v Itálii, velmi proslavené hlavně jako město módy. Vznikly zde značky jako Armani, Prada, či Versace. Název města je odvozen od slova Mediolanum, což keltsky znamená „město uprostřed roviny“. Miláno má 1,3 milionu obyvatel a s okolní aglomerací číslo stoupne dokonce až na 4 miliony. Počet obyvatel vrcholil v roce 1971, pak sice klesl, ale v posledních letech opět stoupá. Sídlí zde fotbalový klub AC Milan a opera La Scala. V Miláně je také sídlo mnoha bank a velkých firem jako například Pirelli nebo Alfa Romeo a v blízkosti města se nalézá známý závodní okruh Monza. Město je také známo jako nejkrásnější, nejbohatší a nejrozvinutější město Evropy, je zde 12 vysokých škol, ze kterých je mnoho uměleckých. V Milanu je jedna z nejdelších podzemních tras metra v Evropě a úplně nejdelší v Itálii, měří přes 84 km.

Historie Milána

Město Miláno bylo založeno Kelty v 6. století př. n. l., poté ho dobyli Římané a tak se Miláno stalo na dlouhou dobu hlavním městem západořímské říše a dodnes je velmi důležitou obchodní křižovatkou. V době druhé světové války byla více než čtvrtina města zničena a tak bylo město už celkem potřetí přestavěno.

Památky v Miláně

Každý, kdo zavítá do Milána, by měl navštívit Dóm, je to gotická katedrála Narození Panny Marie, tato budova byla stavěna dlouhých 124 let, stavěly ji od roku 1386 do 1510. Katedrála je třetí největší na světě, výška její centrální věže je až 106 m. Stavba je to velmi impozantní, pojme až 40 000 lidí. Další památkou je divadlo La Scala, ve kterém vystupovaly největší hvězdy celého světa. Mezi necírkevní památky, které byste měli vidět, patří určitě hrad Castello Sforzesco, postaven v 15. století. Při procházce městem narazíte na nádhernou stavbu na každém rohu, ať už je to staré opevnění, zvonice, či krásné náměstí.