Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Počasí a podnebí v Itálii

Počasí v Itálii je velice různorodé, a je ovlivněno různými činiteli (nadmořská výška, vzdálenost od moře, povětrnostní podmínky atd). Itálie leží v subtropickém středozemním pásmu, ale klima se v Pádské nížině mění na mírné a v horských oblastech dokonce na studené. Alpy slouží jako bariéra, která brání Itálii před studenými větry, které přichází ze severu. V Itálii není prakticky žádná oblačnost a výrazné rozdíly teplot ve dne a v noci jsou obvyklé. Nejjižnějším výběžkem Itálie je Sicílie, kde teploty v létě mohou dosahovat dokonce i 45°C. Sever země je naopak ovlivněn přítomností Alp a jejich typicky horským klimatem. Průměrný úhrn srážek se v Itálii pohybuje kolem 500-1000mm ročně, ale vše závisí na místě, kde se nacházíme.

Jarní Itálie

Jaro v Itálii je vhodou dobou pro provozování turistiky a všech možných venkovních sportů. Teploty na jaře nejsou tak vysoké jako v létě - průměrná teplota je v tomto období kolem příjemných 18°C.

Léto v Itálii

Nejteplejší léto je na jihu země, hlavně na Sicílii, kde teplota díky teplým větrům z Afriky může vystoupat až ke 45°C. Průměrně se teplota v létě drží kolem 26°C-31°C. Teplota vody se pohybuje kolem 25°C. V Alpách je teplota o něco nižší - někdy se tu dočkáte 15°C, někdy zase 23°C. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy slunce svítí v průměru kolem 8-11 hodin.

Podzim

Podzim v Itálii je velmi podobný jaru. Počítejte s teplotami začínajícími v průměru na 14°C, které se ale mohou vyšplhat i o deset stupňů výše.

Alpská zima

Teploty v zimě se v Alpách pohybují kolem 0°C, ale častokrát spadnou i na mínusové hodnoty. Jsou zde časté sněhové i dešťové srážky. Sněžení je však typické jen pro sever země, od Florencie níže se sníh drží nejdéle 3 dny. Zimní sjezdařská či běžkařská sezona se tu otvírá na začátku prosince a končí převážně v dubnu. Na vrcholcích ledovců však lyžařská sezona může trvat i celý rok. Nejvíce srážek a mlh můžeme očekávat v prosinci. Nejstudenějším měsícem je leden, kdy se dočkáme v průměru pouhých 2-5 hodin slunce. Na Sicílii (nejteplejší místo Itálie) v zimě naměříme od 10°C do 12°C, ve vnitrozemí se teploty pohybují kolem 4°C.

Počasí v Itálii on-line

Click for Řím, Itálie Forecast Click for Neapol, Itálie Forecast Click for Milán, Italy Forecast