Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Rimini

Rimini - Itálie Rimini je největší přímořské letovisko nejen v Itálii, ale v celé Evropě. Leží okolo 200 km na jih od Benátek a z Prahy to sem je pouze 1050 km. Pokud se vydáte na dovolenou do Rimini, rozhodně nebudete litovat, je zde nepřeberné množství ubytovacích zařízení, nádherné moře, veliké množství sportovního vyžití, čilý noční život i historické památky.

Rimini je nejen turistické centrum, ale také přístav omýván vodami Jaderského moře, okolo kterého je nádherná příroda přímo zvoucí k dlouhým procházkám, které mohou konkurovat i procházce po zlatavé písčité pláži. Přístav se neustále rozšiřuje a v okolí vyrostlo mnoho krásných vil, které v Rimini staví místní smetánka, díky čemuž se RImini začalo přezdívat „město vil“. Nejznámější vilou je již od 20. století Grand Hotel, který obklopuje nádherná zahrada s majestátnými stromy a záplavou květinových záhonů. Rimini je velmi živé a rušné, poklidnou dovolenou zde rozhodně nehledejte.

Historie Rimini

Město s původním názvem Ariminum bylo založeno Etrusky již v roce 268 př. n. l. a bylo důležitou křižovatkou mezi severní a střední Itálií. Město bylo chráněno pevností Montegridolfo, která střežila celou oblast proti nepřátelům. Tuto pevnost můžete na vlastní oči vidět i dnes a rozhodně stojí za návštěvu. V roce 1843 začala výstavba lázní, které se nacházely přímo na pláži a lákaly sem bohatou klientelu. Toto nastartovalo lázeňskou tradici a pomohlo Rimini k postu centra turistického ruchu v Itálii.

Pláže v Rimini

Samotné město Rimini je vyhlášené jako nejekologičtější město celé riviéry, je zde přísně redukován průmysl, který by mohl narušit místní lázeňskou atmosféru. Pláže jsou velmi čisté, důrazně se tu dbá na úklid a recyklaci. Dohromady letovisko nabízí až 15 km pláží, které jsou ale většinou soukromé, takže za vstup na ně musíte zaplatit vstupné. Každý hotel má ale svou pláž, která je pro hosty samozřejmě zdarma.