Last minute zájezdy Letenky Itálie další země

Verona

Verona - Itálie Verona je překrásné historické město v severovýchodní Itálii, nachází se na úpatí horské skupiny Monte Lessini v oblasti Benátsko. Město je velmi vyhledávané turisty hlavně díky množství památek, které se zde nalézají, od roku 2000 je historické centrum Verony dokonce na seznamu památek UNESCO. Asi 30 km od Verony leží známé jezero Lago di Garda. Verona bývá často označována jako „Brána do Itálie“, má kolem 270 000 obyvatel a rozhodně má co nabídnout. Do světového povědomí se dostala díky slavné tragédii od Wiliama Shakespeara, Romeo a Julie.

Historie města

Město bylo založeno již v pravěku, od roku 83 př. n. l. to byla římská kolonie, která si postupem času vybudovala silné jméno. Císař Augustus zde dokonce nechal vybudovat velkolepý amfiteátr a obehnal město hradbami, aby ho chránil. Ve středověku zde sídlili franští králové, kteří vládli severní Itálii, a Verona byla povýšena na královské město. Po příchodu Napoleona se město dostalo pod rakouskou nadvládu a vydrželo zde až do sjednocení Itálie v roce 1866.

Město Romea a Julie

Pro většinu návštěvníků je Verona městem milenců veronských, Romea a Julie. Proto si při prohlídce města nenechají ujít místa spojená s tímto dílem. Nejznámějším z nich je Casa di Giulietta, kde je na dvoře balkon, na který se Romeo šplhal za Julií a také socha samotné Julie. Podle pověsti ten, kdo sáhne soše na pravé ňadro, bude mít štěstí v lásce, proto je tato část již velmi oblýskaná. Celý dvůr je zaplněn milostnými vzkazy, které tu turisté zanechávají.

Památky Verony

Ve středu města je tržiště Piazza delle Erbe s domy a paláci z 13.-17. Století. V historickém centru je částečně zachován plán římského města s křížem ulic, římské stavby jsou však skryty většinou v podzemí. Významnou památkou je velká římská aréna, dále rušné náměstí Piazza Bar a románský kostel San Zeno Maggiore z 12. století. Verona má neopakovatelnou a kouzelnou atmosféru.